Dövüş Sanatları Maltepe’de Cemil Meriç Spor Salonu’nda İvme Kazandı

Dövüş Sanatları Maltepe’de Cemil Meriç Spor Salonu’nda İvme Kazandı

2008 yılında faaliyetlerine başlayan cemil meriç kültür ve spor kulübü boks, kickboks, muaythai, karate, aikido, capoeira, tiyatro ve halk oyunları branşlarında eğitimler vermektedir.

Gazetemizin sorularını cevaplayan Kulüp Başkanı Erdal Karadağ şunları söyledi.

Karadağ ” Bilhassa gençlerimize hizmet vermek amacıyla kurulan ve ticari amaç gütmeyen Kulübümüz, kültür ve spor branşlarında yaklaşık 1 yıldır ücretsiz eğitimler vermektedir. Ancak vermiş olduğumuz bu hizmetlere başta Maltepe Kaymakamlığı olmak üzere, Maltepe Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü defalarca görüşmelerimize rağmen sahip çıkmamışlardır.

Maddi durumu olmayan gençlerimize, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine, kimsesiz çocuklara ve sokak çocuklarına yönelik proje çalışmaları yürüten Cemil Meriç Kültür ve Spor Kulübümüz aynı zamanda DÜNYA MÜCADELE SPORLARI FEDERASYONU ve ÇIRAKLIK VE YAYGIN EĞİTİMLER FEDERASYONU üyesidir.

Wushu, Muaythai ve Kickboks antrenörü ve eğitimci olan kulüp başkanı; sağlıklı, kendi öz güvenini kazanmış, cesur ve azimli, başarılı ve ahlaklı bir nesil yetiştirilmesinde spor eğitimlerinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, resmi makamların bu konularda duyarlı olmamasından dolayı üzüntülerini ifade etti.

İmkan sunulması halinde çok daha güzel hizmetlere imza atabileceklerini söyleyen kulüp başkanı, yakında kartal ve kocaeli bölsesinde cemil meriç kültür ve spor kulübünün şubelerini açacaklarını belirttiler.

Bay-bayan ve yetişkinlere yönelik eğitimler profesyonel ve tanınmış eğitmenler tarafından verilmelte olup spor yapmak isteyen herkesi kulübümüze üye olmaya bekliyoruz.

Çıraklık ve yaygın eğitim federasyonunun kurucu ve öncülerinden olan erdal karadağ; ”spor genel müdürlüğü ile yakında protokol imzalayacaklarını ve onaylanması halinde Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ile ortaklaşa kültür ve spor dallarında çok ciddi projler ortaya koyacaklarını” ifade etti.

Tarih : [ 20 Mayıs 2018, 20:23 ] Okunma : [ ]